Dijital Kongre Web Sayfası Sponsoru EXELTIS'in koşulsuz katkılarıyla...

BİLDİRİ GÖNDERİMİ

Abstract Button
Bildiri Özeti Son Gönderim Tarihi: 20 Ağustos 2020

 

  Bildiri Özeti Hazırlama Kuralları

 1. Bildiri özetlerini son gönderme tarihi 20 Ağustos 2020' dir.
 2. Bildiriler sadece online bildiri özeti gönderim sistemi aracılığıyla gönderilmelidir. Posta, faks ya da e-posta yolu ile gönderilen bildiri özetleri değerlendirmeye alınmayacaktır.
 3. Bildiriler Türkçe ve İngilizce olarak, dil bilgisi kurallarına uygun olarak hazırlanmalıdır.
 4. Bildiri özetleri en az 300 en fazla 500 sözcük olacak şekilde hazırlanmalıdır.
 5. Gönderilen bildiriler araştırma, derleme, olgu sunumu şeklinde yazılabilir. Araştırma özeti yapılandırılmış olmalıdır. Özet; problem tanımı ve amaç, gereç ve yöntem, bulgular, sonuç ve anahtar sözcükler bölümlerinden oluşmalıdır.
 6. Anahtar sözcük sayısı en az 3 en fazla 10 olmalıdır. Anahtar sözcükler “Türkiye Bilim Terimleri” (TBT)’ne uygun olarak verilmelidir (Bkz. http://www.bilimterimleri.com/).
 7. Online bildiri gönderim sistemi; göndermeye karar verinceye kadar bildirinizi sistemde saklayabilme ve geri dönüp üzerinde tekrar çalışabilme olanağı sağlar.
 8. Online olarak sisteme gönderildikten sonra bildiriler silinemez ve değiştirilemez.
 9. Bildirinizi sisteme gönderme işleminiz sırasında online sistemde doldurulması zorunlu alanları doldurduğunuzdan emin olunuz.
 10. Bilimsel Kurul üyeleri, gönderilen bildirileri bilimsel kalitelerinin ve uygunluklarının belirlenmesi amacı ile değerlendireceklerdir.
 11. Bildiri özetlerinin değerlendirme sonuçları, bildirinin sisteme gönderilmesi sürecinde kayıt işleminde belirtilen e-posta adresine 28 Ağustos 2020 tarihinde otomatik olarak gönderilecektir. Bu nedenle bildiri özetini sisteme gönderen yazar, bildiri sunumunu yapacak yazar olmalıdır.
 12. Online bildiri gönderme sistemi kullanımına ilişkin detaylı bilgi ve yardım taleplerinizi: [email protected] e-mail adresine iletebilirsiniz. 

  Sözel ve Poster Sunum Kuralları

 1. Sözel sunumlar Türkçe olarak yapılacaktır.
 2. Sözel bildiri sunum süresi en fazla 5 dakika olacak şekilde planlanmaktadır.
 3. Bildiriniz sözel olarak kabul edilip, kabul mektubu tarafınıza iletildiğinde 5 dakikalık video sunumunuzu hazırlayarak Google Drive, Yandex Disk, Dropbox veya WeTransfer benzeri dosya yükleme sistemlerine yükleyerek linkini [email protected] adresine iletebilirsiniz... (Sözel sunumunuzun video kaydı desteği için lütfen [email protected] adresinden Organizasyon Sekretaryası’na danışınız...)
 4. Posterler Türkçe olarak hazırlanacak, İngilizce özeti bulunacaktır.
 5. Poster olarak kabul edilen poster sunumlar dijital kongre sistemi üzerinden yayınlanacaktır. Bu nedenle kabul edilen e-posterlerinizin tek sayfa olacak şekilde Word veya PowerPoint uygulamaları üzerinden hazırlayarak PDF formatında en geç 28 Ağustos 2020 tarihine kadar [email protected] adresine iletilmesi gerekmektedir.
 6. Posterler için dikey 16:9 format kullanılacaktır. PowerPoint Dosya > Sayfa Yapısı menüsü üzerinden posterinizi Genişlik: 18 cm ve Yükseklik: 32 cm olacak şekilde boyutlandırıp Farklı Kaydet yöntemiyle PDF olarak kaydedebilirsiniz. Poster sunumunuz için hazırladığınız PDF dosyayı bildirinize ait dört hanelik bildiri numarası ile adlandırmanız gerekmektedir. (Örnek: 0032.pdf)

 

 

 Copyright © T.C. Sağlık Bilimleri Üniversitesi İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Tüm Hakları Saklıdır.